Kontinuální integrace při vývoji webových aplikací v PHP (bakalářská práce)

Když jsem si vybíral téma na bakalářskou práci, tak jsem chtěl zpracovat něco, co bude užitečné a někdo si to přečte, protože ho to bude zajímat. Nakonec jsem si vybral Continuous Integration (neboli hezky česky Kontinuální integraci).

Věřím, že se mi to docela povedlo a práce je užitečná a snad i docela čtivá.

Vzhledem k tomu, že mám obhajobu až v červnu, tak ještě nemám posudky, tudíž není akademicky posvěcená. Ale věci kolem kontinuální integrace se pořád mění, tak mi přijde škoda ji nechat dva měsíce zbytečně zastarávat.

Zároveň vzhledem k tomu, že u BP není zvykem vydávat aktualizované verze, plánuju tu a tam napsat na blog o různých novinkách, které kolem CI vyzkouším (takže sledujte blog, případně Twitter)

Kontinuální integrace při vývoji webových aplikací v PHP (Bakalářská práce)

Ke stažení ve formátu PDF

Co na ni říkáte? Pokud vám pomůže s nasazením kontinuální integrace na váš projekt, tak budu rád, když mi napíšete do komentářů nebo na e-mail.

Moje články o kontinuální integraci:

20 komentářů u “Kontinuální integrace při vývoji webových aplikací v PHP (bakalářská práce)

 1. Už se těším až budu mít čas si to přečíst, zrovna se v téhle oblasti dovzdělávám, takže se mi to hodně hodí. Je skvělé, že se ještě najdou lidé, kteří se svou bakalářskou prací rádi pochlubí.

  • S tím musím souhlasit, realita je často úplně jinde. Na druhou stranu, to je práce nás vývojářů a programátorů s tím něco udělat. Bylo by krásný, kdybysme vždy měli za zády deploy managera, procesního manažera, testery a já nevím koho ještě. Jenže pro spoustu firem je to zbytečnost a ti lidé by se nevyplatili.

   Navíc, managementu je nějaké CI zpravidla dost ukradené a nebo netuší, že se to dá dělat i jinak. Je naše zodpovědnost, abychom jim vysvěltili, proč je to důležité, zavedli to a udržovali.

   My jsme například velmi malý tým, celkem 3 vývojáři. A stejně jsme co se přístupu k vývoji týká mnohem dál, než spousta velkých firem. Vždycky se dá domluvit.

   • u malych firem v radu jednotek vyvojaru je to vzdycky lepsi, pokud teda ti vyvojari maji chut se dale vyvijet. (na druhou stranu v opacnem pripade to nebudou vyvojari, ale proste koderi :-)). u velke firmy jako radovy vyvojar asi nemas moc sanci neco zmenit.

 2. Mozna by u zabezpeceni stalo za to zminit, ze pokud ho nasadime a anonymous nebude mit admin prava, tak nebude fungovat cli aplikace ze shellu…minimalne jsem teda nenasel jak se v ni overit

 3. Bakalářská práce na 69 stran. Už vím, proč je ve Španělsku 50 procentní nezaměstnanost mladých lidí po škole.

 4. Pingback: PHP_CodeBrowser 1.0.3 a změna PEAR kanálu | Martin Hujer o všem možném

 5. Pingback: Co používám pro vývoj aplikací v node.js | NodeBlog

  • Deploy řešíme samostatným Phing skriptem – vytvoří zálohu dat, stáhne si z SVNka změněné soubory od posledního deploye, nahraje je na server a případně spustí změnová SQLka.

 6. Pingback: Proč je dobré dodržovat Coding Standards (Pravidla pro psaní kódu)? | Martin Hujer o všem možném

 7. Pingback: Jak v Jenkinsu buildovat branche z forků? | Martin Hujer o všem možném

 8. Pingback: Clean up your Sass with SCSS Lint | Martin Hujer o všem možném

 9. Pingback: Jak vyvíjíme Shopio? | Shopio weblog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *